Łyżwiarka stawowa

IMG_5123

Ta łyżwiarka stawowa to pająk. Wykorzystuje napięcie powierzchniowe do utrzymywania się na powierzchni wody, która jest jego naturalnym środowiskiem. Dzielimy z łyżwiarkami staw. I z pewnie setkami lub tysiącami innych, żywych stworzeń.

Kąpiel w stawie. Nic nadzwyczajnego, normalka. Trochę mydła, jakiś szampon, choć staram się tego używać naprawdę niewiele. Zazwyczaj obserwuję pajączki, jak oddalają się na bezpieczną odległość i czekają aż wszystko wróci do normy.

Wychodząc zauważam jednego. Nie wiem, czy nie zdążył uciec, czy może zachlapałam go podczas kąpieli, widzę jak się topi. Przyglądam się tej scenie z tępym zainteresowaniem, nic nie robię. Patrzę i w jakimś niezwykle powolnym procesie myślowym zastygam niczym ślimak. NIC nie robię!!!!! Zwariowałam? Nagle się budzę, łapię jakieś ostatnie myśli, wyskakuję na brzeg, znajduję wysuszoną trzcinę i wyławiam podtopionego pajączka. Żyje. Suszy nogi. Nieśmiało sprawdza raz po raz, czy może je już postawić na powierzchni wody.

Dociera dzisiaj do mnie, że nie istnieją jacyś magiczni ONI, którzy uratują pajączka. W relacji Wszechświat – ja istnieje tylko liczba pojedyncza. Tylko ja osobiście podejmuję decyzje i ja osobiście wprowadzam je w życie. To ja budzę się, że nie oglądam przecież tonącego owada na Animal Planet, ja mogę i muszę działać! Mam moc sprawczą uratowania tego życia.

W Białymstoku przeszedł Marsz. Odważni ludzie stanęli twarzą w twarz z nienawiścią namaszczoną przez kościół. Naoglądałam się wczoraj tych zdjęć, naczytałam komentarzy, polały się łzy. Zrozumiałam, że w relacji Wszechświat – ja istnieje tylko liczba pojedyncza. Tylko ja osobiście podejmuję decyzje i ja osobiście wprowadzam je w życie. Gdziekolwiek tylko będzie to możliwe, będę! Na marszach, na manifestacjach, albo jak Andrzej, na Obozach dla Klimatu. Bo nie istnieją żadni magiczni ONI, którzy zrobią to za mnie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s