Interpretacja

IMG_0369

Żadne wydarzenie ani rzecz nie posiada własnej, obiektywnej wartości. To my, uczestnicy, odbiorcy nadajemy wszystkiemu co nas spotyka wartość i treść. Sami umieszczamy wydarzenia z życia na wybranej przez siebie półce w hierarchii wartości. Tak też uczyniłam. Wydarzenie z życia, które każdy interpretował na swój własny sposób: ” po co Ci to?”, „to nie jest przecież potrzebne”, zinterpretowałam sama. Nadałam mu niezwykłą rangę, wypełniłam znaczeniami. I zapragnęłam mieć rzeczywisty znak, symbol: Pierścień niosący treść.

Udałam się do Wiedźmy. Wiedźma, to mądra i wrażliwa kobieta, która „ma wiedzę” i mądrość niezbędną do tworzenia niezwykłych dzieł. Poprosiłam o Pierścień. Nie, pierścionek z oczkiem, a raczej wyjątkowy, magiczny, jeden wśród tysięcy, jak pierścień Froda, przesycony znaczeniami. Zadanie nie było łatwe, gotowa byłam tylko określić kilka kluczowych słów, wiążących mnie z Wszechświatem, wskazujących moją prawdziwą naturę.

Niczego nie oczekiwałam. Nie miałam żadnych gotowych wizji w głowie, zaufałam Wiedźmie wiedząc, że to co powstanie będzie dla mnie. Będzie o mnie. W tym Pierścieniu przejrzę się jak w lustrze, zobaczę kim naprawdę jestem.

Dzieło zostało ukończone. Nie jestem tak piękna, jak Pierścień, który powstał, spoglądam na niego z zachwytem i dumą, licząc że będę godna związać się z nim na kolejne lata. Jest tam Słońce, w świetle którego rozwijam się i wzrastam. Jest Księżyc, wyznaczający miesięczne rytmy natury. I jest Kamień ze Świętej Góry, która swoją energią troskliwie mnie otacza. Wszystko przeplecione gałązką trawy. Zachwycające dzieło. Treści na zawsze wypalone w ogniu przez niezwykle mądrą i wrażliwą Wiedźmę, zabiorę je na zawsze ze sobą.

Sami nadajemy wartość temu, co nas spotyka. To będzie ważny, piękny dzień, to symboliczne, ważne dla mnie słowa. To związek z Nim, z tym miejscem i ze sobą, Pierścień, oznaczający wierność temu wszystkiemu, co dla mnie ważne.

32104851_1059749920840493_896240480742801408_n

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Interpretacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s