Wdzięczność

IMG_1855.JPG

Sprzątając końskie kupy rozmyślałam o wdzięczności. Kim jestem? Odpowiedź przyszła bardzo szybko: „Jestem nikim”, a właściwie moje „Ja” samoistnie nie istnieje. Jestem zbiorem Waszych pięknych i dobrych myśli, Waszych darów dla mnie. Nie mnie zatem należy dziękować, wdzięczność należy się Światu i Wam.

Jeśli można tu przyjechać, to tylko dzięki Adasiowi, który zaprosił mnie do swojego marzenia. To dzięki niemu żyję teraz z widokiem na Świętą Górę, mogę sprzątać końskie kupy i myśleć. Mogę cieszyć się pięknym i prostym życiem i odnajdywać w sobie ciszę.

Jeśli mam w sobie jakąś większą wrażliwość, to odnalazłam ją na jodze. A joga jest niczyja, a właściwie, joga jest wspólna, należy do Świata. Chylę czoła przed wszystkimi, Wielkimi Nauczycielami, bo to oni niosą to światełko wśród ludzi. I, jeśli dane mi było doświadczyć pięknych chwil podczas praktyki, to wdzięczna będę zawsze Mateuszowi, bo to czego mnie nauczył ukształtowało mnie i uwrażliwiło na Świat.

Wdzięczna będę Beatce za słowa „w ten sposób poślubisz nie tylko Jego, poślubisz to Miejsce”. Monice za pytanie: „czego się boisz?”. Agnieszce, za sadzonki pomidorów. Aguni, za wiarę w moc kobiety. Wdzięczna jestem Wam wszystkim, którzy pojawiliście się choćby tylko przez moment na mojej drodze, bo z każdym napotkanym człowiekiem, zmieniam się i jestem inna, mądrzejsza.

Nie ma mnie, nie ma ja. Składam się z Waszych dobrych myśli i pięknych słów, dlatego, jeśli dobrze o mnie myślicie, to spójrzcie w swoje lustro, tam szukajcie wszystkiego co piękne i dobre i co zabrałam od Was. Utkana jestem z nici Wszechświata i do nich kiedyś wrócę…

2 uwagi do wpisu “Wdzięczność

  1. W dniu 3 maja 2018 15:19 użytkownik Moje osobiste spotkania z Wszechświatem napisał:

    > rasinska posted: ” Sprzątając końskie kupy rozmyślałam o wdzięczności. Kim > jestem? Odpowiedź przyszła bardzo szybko: „Jestem nikim”, a właściwie moje > „Ja” samoistnie nie istnieje. Jestem zbiorem Waszych pięknych i dobrych > myśli, Waszych darów dla mnie. Nie mnie zatem nale” >

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s