Intencja

 

IMG_1436Nasze myśli tworzą rzeczywistość w jakiej żyjemy. To ogólnie znana prawda, banał powtarzany ostatnio równie często, jak „żyj tu i teraz”. Szkoda, że takie głębokie i ważne zdania, tak bardzo powszednieją.

W przeczytanej ostatnio książce „Na swoim miejscu. Buddyjska ścieżka prawdziwego dorastania” Normana Fishera znalazłam zdanie: „nasze wczorajsze myśli tworzą naszą dzisiejszą rzeczywistość”. Zatrzymując się nad nim, zdałam sobie sprawę, że musiałam kiedyś mieć naprawdę piękne i odważne myśli, patrząc na codzienność w jakiej żyję dzisiaj. Jednocześnie poczułam obawę, czy aby na pewno nadal troszczę się o to, co myślę, czy dbam o higienę i czystość w głowie? Jaki będzie świat, wykreowany przez moje dzisiajesze myśli?

Intencja. Nadaje głębszy sens codzienności, pozwala odnaleźć znaczenie i sens wszystkiego, co nas spotyka. To właśnie Intencja, jest sprawczą siłą naszych myśli, która tworzy rzeczywistość.

Wczoraj, przed wieczorną praktyką, poprosiłam ashtangową grupę o Intencję. O to, żebyśmy wspólnie praktykowali dla Sylwii, która naszych dobrych myśli i sprawczej Energii teraz bardzo potrzebuje. Wszyscy bez zbędnych pytań zgodzili się. Stanęliśmy na naszych matach, żeby odśpiewać mantrę inaugurującą. Nasze Ommmm nigdy jeszcze nie brzmiało tak mocno, wokół nas zgromadziła się niezwykła siła, posłaliśmy ją Sylwii.

Intencja. Tak tworzy się rzeczywistość wokół nas.

3 uwagi do wpisu “Intencja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s