Umysł początkującego

IMG_4590

Znowu biegam. Po ponad rocznej przerwie mogę śmiało napisać, że zaczęłam po raz kolejny, od zera. Mając na koncie ukończonych 13 maratonów, z najlepszym czasem poniżej 4 godzin, myślałam, że powrót nie sprawi najmniejszego problemu! Utrzymywałam się w błogiej świadomości, że jak już będę chciała naprawdę wrócić, to pobiegnę kilka krótszych treningów na jakieś 10 km i szybciutko wrócę do dłuższych dystansów 🙂  Na pierwszym treningu, dystans, jaki w większości przeszłam to 4 km! Pokornie uznałam swoją porażkę, zrozumiałam, że muszę wszystko zacząć od początku. Dopiero po 4 tygodniach niezbyt regularnych treningów, mogłam ten dystans w miarę przetruchtać, nie zatrzymując się z zadyszką na każdym zakręcie.

Kiedy wczoraj mimo błota zakrywającego buty i deszczu potęgującego uczucie chłodu, wyszłam biegać i pokonałam swoje 4 km, zrozumiałam, że wróciłam. Że znowu to mam, tą radość z biegania, po tygodniach prób, walki z lenistwem, zniechęcenia. Znowu nie mogę się doczekać kolejnego treningu!

Tomek, podczas zajęć powiedział wczoraj, że: „wszystko, co przychodzi łatwo, nie ma żadnej wartości”. Prawdziwy rozwój pływnie właśnie z tego, że coś nam się nie udaje, że budowana przez lata piramida własnych ocen i wartości przewraca się i mądrzejsi o poprzednie doświadczenia, musimy zacząć budować samego siebie jeszcze raz, od początku.

Przyjechałam tu jako nikt. W mieście, w którym nikogo nie znałam, zdecydowałam się budować od nowa. Zburzyłam swoją stabilną i komfortową piramidę i zaczęłam od zera, wyposażona tylko w dobre myśli i własne marzenia. I, kiedy moja niewielka sala do jogi, wypełniła się wczoraj po brzegi, poczułam się niezwykle szczęśliwa!

Nie bójcie się zaczynać od nowa. To, co nowe najczęściej jest źródłem obaw, właśnie dlatego, że jest nieznane. To co stare, jest znane, oswojone i mimo, iż czasami nas uwiera, daje jednak poczucie bezpieczeństwa. Wyjdźcie ze swojej strefy komfortu, tam gdzie za pierwszym zakrętem złapiecie zadyszkę, tam, gdzie buty ugrzęzną wam w błocie, zacznijcie od nowa tam, gdzie nikogo nie znacie. Bo dopiero wtedy, kiedy opuścicie oswojoną i znaną strefą komfortu zacznie się życie. Niezwykle ekscytujące i piękne.

2 uwagi do wpisu “Umysł początkującego

  1. Jesteś wielka, podziwiam twój sposób podejścia do życia,nic nie jest w stanie Ciebie złamać, czy zniechęcić. Kiedy czytam twoje wypowiedzi, zaczynam mysleć,że faktycznie piekno jest wszędzie, tylko trzeba je umieć dojrzeć i cieszyć się najmniejszymi, dla niektórych nieistotnymi rzeczami…. ciesze sie,że dane mi było poznać taka wspaniałą osóbkę…pozdrawiam :-**

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s