Prostota

 

IMG_0363

„Czego Ci najbardziej brakuje?” To pytanie sugeruje odpowiedź, bo przecież, czegoś musi mi brakować. Może spotkań z rodziną, z przyjaciółmi, może ulubionych miejsc w dużym mieście, a może chociaż cudownej Vege Pizzy???

Zaczęłam nerwowo przyglądać się swoim myślom i ukrytym potrzebom. Nie znajdując nic, zastanawiałam się czy przypadkiem sama się nie oszukuję? Czy jest tak, że w cudownie skuteczny sposób wymazuję z głowy wszystkie pragnienia i smutki? Ukrywam je przed sobą w najdalszych zakamarkach duszy? W ten sposób z pewnością, wyhodowałabym sobie głęboką depresję, która mogłaby znienacka zaatakować moje poczucie bezpieczeństwa.

Rachunek sumienia jednak nic nie wykazał. Mogę śmiało stwierdzić, że niczego mi nie brakuje. Moje poczucie pełni nie wynika jednak z tego, że tu jest wszystko, a raczej z tego, że niczego nie potrzebuję. Nie podsycam w swojej głowie myśli o brakach a raczej cieszę się otaczającą mnie pełnią. W skupieniu uwagi na „TERAZ” nie istnieje miejsce na myśli o tym, czego nie ma. Chwila obecna przesycona jest zabawą młodziutkich wróbli na skraju drogi, mruczeniem kota moszczącego się na kolanach, rozmowami z ludźmi, które wnoszą tak wiele, dajac impuls do rozwoju i cieniem Świętej Góry wznoszącym się na horyzoncie.

Myśli kieruję świadomie, w stronę tego, co jest, kieruję do tu i teraz. Myśli to jednak nie to samo co uczucia, te przychodzą i odchodzą bezwiednie, jak fale na wzburzonym morzu. Wtedy tęsknię, za śniadaniem z rodzicami, za pizzą z dzieciakami i za pewną ciasną, duszną salą w podziemiach klubu sportowego. Tęsknię za Wami.

Dlatego, wybierajcie dla siebie same dobre, piękne Myśli. A uczuciom pozwólcie przyjść i odejść, tak samo jak chmurom na niebie…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s