Pięknej wiosny

Wiosna to stan świadomości. Można mieć z jej powodu depresję albo przeżywać niczym nie uzasadnione, euforyczne stany radości i szczęścia. Chyba Was nie zdziwię, że zdarza mi się raczej to drugie 🙂

Ale, nie bez powodu. Oto dzisiaj, w pierwszym Dniu Wiosny poczułam niezwykłe wzruszenie i znowu odnalazłam w sobie bezgraniczną miłość do ludzi. Wszechświat podarował mi piękny prezent, poczułam wzruszenie. Spacerując z Pimkiem po Arenie (park Kasprowicza w Poznaniu, zwany tak w skrócie od hali sportowej mieszczącej się w jego centrum) natknęłam się na Szafę. I nie było to przejście do Narni, do bajkowego, pięknego świata. Była to Szafa, która bajkowy, piękny świat tworzy tutaj, po tej stronie drzwi.

IMG_9001

Szafa może i nie jest szczególnie urodziwa, ale odkrywa piękne wnętrze ludzi, którzy myślą o innych.

Kilka lat temu miałam pomysł, żeby wzorem Berlina, umieścić na ulicach Poznania lodówki, z jedzeniem dla głodnych i bezdomnych. Każdy mógłby przynieść jedzenie i każdy mógłby z tego jedzenia skorzystać. Wtedy, problemy formalne, procedury, Sanepidy i inne tego typu bariery spowodowały, że pomysł umarł śmiercią naturalną. Jak mało jednak potrzeba, żeby takie pomysły wcielić w życie? Givebox, czyli szafa, do której można przynieść wszystko poza jedzeniem (najwidoczniej Sanepid nadal twardo obstaje przy swoim 😉  ) jest niezwykle prostym i jasnym rozwiązaniem:

IMG_9002

Zamierzam przeszukać mieszkanie. Znajdę na pewno wiele sprzętów które zasługują na drugie życie. Znajdę, bo chcę się podzielić, bo zachwyca mnie idea robienia bezinteresownego dobra, bo naszym podstawowym odruchem jest miłość.

W czasach, kiedy inni budzą nacjonalistyczne demony, kiedy wszystkich się dzieli zamiast łączyć, chciałabym Wam powiedzieć, że wystarczy Szafa, żeby na nowo poczuć wiarę w ludzi. „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”.

Z takimi myślami wchodzę w tym roku w Wiosnę 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s