Roman

img_1817

„Dzisiaj pełnia” – powiedziałam przed zajęciami – „poczujcie wdzięczność z tego, co macie”. „Tylko jak to zrobić?” – zapytał Roman z wyczuwalnym rozczarowaniem w głosie.

Zawsze tak samo: spędzić trochę czasu samotnie, tylko ze sobą.  Usiąść wieczorem, nawet na krótką chwilę, wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, zapytać siebie o te najgłębsze, najbardziej skrywane marzenia. Nazwać je i wyobrazić sobie. A potem poprosić Wszechświat, wyrazić w szczerości serca głębokie pragnienie, szczerą Intencję. Wszechświat zasze słucha 🙂

To samo powiedziałam Romanowi. Muszę przyznać się do tego, że mimo całej sympatii, nie wierzyłam, że on zdecyduje się spróbować. Ponownie spotkaliśmy się na zajęciach po dwóch tygodniach, rozłożył swoją matę jak zawsze, w jednym z kątów sali. Przypomniała mi się pełnia w Wodniku, zapytałam go, jak poszła mu medytacja. „Potem Ci powiem” – usłyszałam.

Kiedy rozmawialiśmy później, nie było w jego głosie tamtej rezygnacji. W oczach widziałam pasję, błysk, zaangażowanie. Patrzyłam na niego, jakbym widziała go po raz pierwszy, wydawał mi się zupełnie innym człowiekiem. „Zwalniają mnie z pracy” – powiedział i uśmiechnął się szeroko. To zazwyczaj powód do zmartwień, ale Roman wyglądał naprawdę na szczęśliwego. „Jak się z tym czujesz?” – zapytałam. „Jeszcze się przyzwyczajam – odpowiedział – ale wydaje mi się, że to będzie dobre”.

Poczułam ogromną lekkość, bo to cudowne uczucie wiedzieć, że To działa, nie tylko w moim życiu, że to dzieje się zawsze, kiedy jesteśmy dojrzali, gotowi na zamiany. Uśmiechnęłam się do Romana, dziękując mu w głębi serca za to, że jednak spróbował. „I… jeszcze dowiedziałem się właśnie, że powiększy mi się rodzina!” – dodał po chwili, rozpromieniając się.

Zbliża się nów w Rybach, początek czegoś nowego, czas na odnalezienie w sobie prawdziwego pragnienia i szczere wyrażenie go. Poproście Wszechświat z głębi serca. On naprawdę słucha…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s