Przesilenie

 

tumblr_nzrmdteo4t1tl8u0ko1_500

„Zupełnie nie mam teraz siły.” „Mam wyrzuty sumienia, mało ćwiczę, źle się odżywiam.” „Nic mi się nie chce”.

Znacie te słowa? Wyjątkowo często słyszę je ostatnio na zajęciach, ale też mogłabym wszystko to powiedzieć o sobie! Nie ma we mnie chęci, nie ma mocy, determinacji. Ciało i Duch protestują.

Można z tymi uczuciami walczyć i mobilizować się lub zmuszać do kolejnych działań i aktywności. Można też poddać się, odpuścić, posłuchać siebie, dać swojemu ciału trochę wolności.

Jesteśmy tylko cząstką Wszechświata. A przecież zbliża się przesilenie zimowe, dzień w którym kończy się kosmiczny obieg, kiedy zamyka się to co stare a pojawia nowe. Już w starożytności świętowano w tych dniach odradzanie się słońca, zamykano to, co było a otwierano się na to co przyjdzie.

Jesteśmy dzisiaj w szczególnym momencie. Kończą się zasoby energetyczne, naprawdę nie mamy już skąd czerpać, jedziemy na rezerwie 🙂 Dlatego, nie zmuszajcie się do niczego. Dajcie sobie czas, zaopiekujcie się sobą, swoim ciałem, swoją Duszą. Usiądźcie w ciszy na poduszce i pomyślcie przez chwilę, czego chcielibyście w tym nadchodzącym czasie. Zaprojektujcie dla siebie ten przyszły rok, niech wypełni się Miłością! Jeśli jednak ciągle czekacie na zmianę, to w cichości serca poproście Wszechświat, szepnijcie mu do ucha swoje najgłępsze pragnienia, bo On naprawdę słucha!

Jeśli czujecie się słabi i zmęczeni, jaśli naprawdę już nic Wam się nie chce, to pomyślcie przynajmniej, że nie ma w tym Waszej winy!  Jesteście tylko cząstką Wszechświata, poddajcie się temu, co jes większe od Was 🙂

Życzę Wam pięknego przesilenia!

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s