Słoneczko

„Wyobraźcie sobie przed twarzą słoneczko” Znacie te słowa doskonale, z relaksu 🙂 Poczujcie jego ciepło, jasność, moc. Potem, w wyobraźni, zmniejszcie to słoneczko do wielkości piłeczki pinkpongowej i połknijcie. Umieśćcie je na środku klatki piersiowej, na wysokości splotu słonecznego. I zostańcie z uczuciem, kiedy blask słońca rozlewa się po waszym wnętrzu, poczujcie w sobie jasność i ciepło. Zostańcie z tym uczuciem…

Tego wprowadzenia do medytacji nauczył mnie buddyjski Mnich, na sobie poczułam, jak cudowną jest wizualizacją, dlatego postanowiłam włączyć ją do swoich zajęć. Z tego powodu od czasu do czasu karmię Was słoneczkiem.

Ostatnio jednak, po zajęciach podszedł do mnie chłopak:

-O co chodzi z tym słoneczkiem?- zapytał

-O uczucie relaksu, o rozluźnienie, wizualizację-odparłam

-Ale, nie rozumiem, jakie słoneczko? Czy chodzi o twój wisiorek, o takie słoneczko, jakie nosisz na szyi? Jakie słoneczko?????

Nie potrafiłam rozsądnie odpowiedzieć. Może zabrakło czasu, bo w zamieszaniu tuż po zajęciach wiele osób chce zamienić słowo, a może zabrakło z mojej strony determinacji, żeby wyjaśnić temat. Jednak, ta krótka rozmowa uświadomiła mi po raz kolejny, jak różne postrzeganie świata posiadamy. Jak trudno osobom osadzonym mocno w „realu” przenieść uwagę do swojego wnętrze, jak abstrakcyjnym wydaje im się jakiekolwiek „wnętrze”. Po co zatem mówić o połykaniu słońca!

Jesteśmy tak różni. Nie istnieje jedna ścieżka dotarcia ani jeden niezawodny sposób na odnalezienie drogi do swojego wnętrza. Może mi się nie udać, może się okazać, że nie będę potrafiła jasno wskazać kierunku. Ale zawsze staram się jak potrafię 🙂

unknown

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s