Czas powrotu

image

Ostatni dzień, ciche spotkanie z Buddyzmem w Patanie. Dźwięk mantry, szeptanej przez mniszki i zapach kadzidła. Tuż za rogiem hinduistyczna świątynia, gwar i atmosfera jarmarku. Dwie, tak bardzo różne od siebie religie, mogą nie tylko współistnieć w jednej społeczności, ale również wzbogacać się nawzajem.

image

Czas jednak pozostawić za sobą to niezwykłe miejce, serdecznych ludzi, majestatyczne góry, kolorowych, hippisowskich turystów, snujących się po Thamelu. Święte krowy, leniwie spacerujące po ulicach, zaspane psy, rozrzucające odpadki i złośliwe małpy, do których pracownik świątyni strzela z procy.

image

Dostałam od Was wiele ciepłych słów, za wszystkie bardzo dziękuję. Mam jednak wrażenie, że ta historia nie jest do końca moja. Przydarzyła mi się podróż do dalekiego kraju, który żyje swoim rytmem również bez mojego udziału. Tak jednak, jak spotkany pod kapliczką, w drodze z Annapurny Japończyk zabrał ze sobą moją historię, tak ja zabrałam historie ludzi i gór i przekazałam dalej. Nie mamy w życiu nic na własność, wszystko co nas spotyka pożyczamy od Świata. Te opowieści rezonują w nas i w zderzeniu z naszymi doświadczeniami, wzmacniają się lub wygaszają. W ten sposób, każdy przeżywa swoją historię.

image

Miałam przywilej uczestniczenia w pięknym życiu na drugim końcu świata. To dla mnie zaszczyt, że zechcieliscie mi towarzyszyć.

Kłaniam się nisko, składając dłonie: Namaste.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s